Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ve Rektör Hikmet Koçak'a Ziyaret

Federasyon Başkanımız Sayın Fahrettin KANDEMİR, Curling Kurul Başkanı - Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nurettin ARICAN, Curling Dünya Karışık Çiftler Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı - Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Murat AKIN ve Erzurum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Fatih ÇİNTIMAR ile basın mensupları 23 Mart 2012 Cuma günü Erzurum'da basın toplantısında buluştular.

Federasyon Başkanımız Sayın Fahrettin KANDEMİR ve beraberindeki heyet, Dünyada 5. si düzenlenecek olan ve 27 ülkeden 54 sporcunun katılımıyla 23 - 29 Nisan 2012 tarihleri arasında Erzurum'da yapılacak Curling Dünya Karışık Çiftler Şampiyonası hakkında basın mensuplarına bilgiler sundular ve onlardan gelen sorulara cevap verdiler.

Dünya çapında çok büyük bir organizasyon olan ve rekor bir katılımla Erzurum'da yapılacak bu şampiyonanın, Türkiye ve Erzurum açısından büyük önem taşıdığını ve bu nedenle her ayrıntının dikkate alındığını ifade eden Federasyon Başkanımız Fahrettin KANDEMİR basın toplantısını ardından Curling Dünya Karışık Çiftler Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat AKIN ile birlikte Erzurum Valisi Sayın Sebahattin ÖZTÜRK ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK'I makamlarında ziyret ettiler.

Erzurum Valisi Sayın Sebahattin ÖZTÜRK ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK'A 23 - 29 Nisan 2012 tarihleri arasında Erzurum'da yapılacak Curling Dünya Karışık Çiftler Şampiyonası hakkında bilgiler sunan Federasyon Başkanımız Fahrettin KANDEMİR ve Murat AKIN bu büyük organizasyonda hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayarak bu tür uluslararası organizasyonların hem Türkiye hem de kış sporları merkezi Erzurum açısından büyük önem arz ettiğini söylediler.

Erzurum Valisi Sayın Sebahattin ÖZTÜRK ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK Curling sporunun ülkemizde yeni gelişen ve hızla büyüyen bir branş olduğunu, Federasyonların kış sporları merkezi olan Erzurum'da organize edecekleri bu tür uluslararası faliyetler için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.

Federasyon Başkanımız Sayın Fahrettin KANDEMİR ve beraberindeki heyetin Erzurum'da gerçekleştirdikleri basın toplantısı detaylarını aşağıdaki linklere tıklayarak diğer haber sitelerinden takip edebilirsiniz.

http://buzpateni.org.tr/read.asp?b=curling&id=815

Share this page